Wkopać basen w ziemię?

Intex MetalFrame & UltraFrame & Sequoia i Bestway SteelPro & Rectangular & Royal
Post Reply
Mercel

Wkopać basen w ziemię?

Post by Mercel » 15 Jun 2013, o 12:00

Kupiłem basen stelażowy 5,5x 1,3m i okazał się dużo za wysoki. Czy ktoś słyszał, albo próbował wkopać częściowo basen w ziemię, myślę tak 0,5m. Zastanawiam się czy po wykopaniu dziury betonować podłogę czy tylko wyłożyć tą matę/folię, która jest w zestawie basenu. Obawiam się, że po wybetonowaniu dna woda będzie się zbierała, niestety nie mam w tym miejscu możliwości podłączenia odprowadzenia wody do kanalizacji, szukałem informacji w internecie niestety nic nie znalazłem.

Crimson
Administrator
Administrator

Re: Wkopać basen w ziemię?

Post by Crimson » 17 Jun 2013, o 08:21

Nie polecam takiego rozwiązania, sam producent nic takiego także nie sugeruje (nazwa basenu - AGP = above ground pools).

Jeśli będzie się tam zbierała woda to tym bardziej, dno basenu może zacząć gnić. W dodatku basen może ulec uszkodzeniu podczas ujemnych temperatur w zimie, zarówno elementy stelaża jak i sama niecka.
Nie udzielam pomocy na PW! Wszystkie pytania i problemy proszę opisywać na forum! Pozdrawiam!
http://www.baseneo.pl

pati

Post by pati » 25 Jun 2013, o 09:27

witam- polecam wykpac dziure pod basen osobiscie mamy taka- o wym 457.122cm ;intex; -basen - dziura jest wykopana i obloznona ytongami na zime basenik jest wyjmowany z dziury , nie powiem panu dokladnie o jakich wymiarach ona jest ale basen wchodzi smialo i zostaje ok 10 cm luzu jesli pan jest zainteresowany wysle zdjecia - zapewniam wyglada zjawiskowo u unikatowo - poniewaz jest schowany w ziemi i na rowno z z trawka a maly on nie jest. pod spod podkladamy piasek i mate na boki mozna dac 10 steropianu ( bedzie ciieplejsza woda) ALE nie ma tesz takiej potrzeby oczywiscie dobrze bylo wymurowac ytongi wzmacnia je beton jesli pan jest zaintersowany podgladem chetnie sprzedam ten pomysl .dodam iz prezencji dodaje bialy zwir i biale kamienie wokol basenu ,nie polecam zostawianiu basenu nawet jak stoi na trawie na zime poniewaz zostaje uszkodzony od temp ujemnych lepiej chowac w cieple miejsca

isia

Post by isia » 2 Aug 2013, o 23:01

Witam, jeśli mógł by Pan wysłać kilka fotek również do mnie to była bym bardzo wdzięczna, tez mam basen i nie mam pomysłu jak go schować -by się w miarę prezentował.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

brysiu310

Post by brysiu310 » 20 Aug 2013, o 13:53

Witam, dołączam się do prośby poprzedniczki i jeśli mógł by Pan wysłać kilka fotek również dla mnie to było by super! Sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem! Pozdrawiam i z góry dziękuje. (adres brysiu310@tlen.pl)

pati

Post by pati » 20 Aug 2013, o 14:33

Image

Crimson
Administrator
Administrator

Post by Crimson » 21 Aug 2013, o 13:57

Wygląda świetnie. :D
Nie udzielam pomocy na PW! Wszystkie pytania i problemy proszę opisywać na forum! Pozdrawiam!
http://www.baseneo.pl

mimi90

Post by mimi90 » 29 Nov 2013, o 09:44

wow! ten basen wyglada zjawiskowo, chyba sama się zastanowię nad takim rozwiązaniem :)

stavik

Post by stavik » 9 Jul 2014, o 13:04

Też już zetknąłem się z takimi pomysłami i uważam, że są świetne, a w niczym nie szkodzę basenowi. Oczywiście pod warunkiem, że dobrze się do umiejscowi w ziemi, pozostawiając konieczną przestrzeń. Rozwiązanie na zdjęciu wygląda naprawdę doskonale :)

Post Reply